dovolená v Čechách dovolená ČR Česká republika Holiday Czech republic accommodation

Accommodation LIBEREC region accommodation and holiday in Czech republic Czechia

Holiday Czech mainCZ menu
Accommodation LIBEREC region

we are sorry but there are no accommodation units in this city at the moment. Please choose another city or click for another offer of accommodation with online booking

Accommodation LIBEREC region holiday

Search for Accommodation ONLINE

LIBEREC region leží na samém severu Čech. Po Praze je druhým nejmenším regionem Česka. LIBEREC region jako vyšší územní samosprávný celek byl vytvořen v roce 2000. Sídlem a zároveň největším městem regione je Liberec. Jeho rozloha (3 163 km2) zabírá cca 4% území České republiky. Počet trvale žijících obyvatel dosahuje čísla 428 291.
Kraj sousedí s HRADEC KRALOVEm regionem na východě, CENTRAL BOHEMIAm regionem na jihu, USTI nad LABEMm regionem na západě, německou spolkovou zemí Sasko (Sachsen) na severozápadě a Dolnoslezským vojvodstvím (Województwo dolnośląskie) v Polsku na severovýchodě.
LIBEREC region oplývá značným přírodním bohatstvím, neboť jeho značná část je pokryta lesy a jeho reliéf je velmi členitý. Četné zachované přírodní partie jsou chráněny v několika velkoplošných a v nesčíslném množství maloplošných chráněných územích.