dovolená v Čechách dovolená ČR Česká republika Holiday Czech republic accommodation

Accommodation PARDUBICE region accommodation and holiday in Czech republic Czechia

Holiday Czech mainCZ menu
Accommodation PARDUBICE region

we are sorry but there are no accommodation units in this city at the moment. Please choose another city or click for another offer of accommodation with online booking

Accommodation PARDUBICE region holiday

Search for Accommodation ONLINE

PARDUBICE region leží převážně na východě Čech a katastrálními územími Velká Morava, Červená Voda, Šanov, Moravský Karlov, Bílá Voda, Mlýnice, Mlýnický Dvůr, Cotkytle, Strážná, Tatenice, Krasíkov, Lubník, a okolím Svitav a Moravské Třebové zasahuje i na historické území Moravy. Na východě sousedí s OLOMOUCm regionem, na jihovýchodě s SOUTH MORAVIANm regionem, na jihozápadě s regionem VYSOCINA, na západě se CENTRAL BOHEMIAm regionem, na severozápadě s HRADEC KRALOVEm regionem a na severu s polským Dolnoslezským vojvodstvím (Województwo dolnośląskie).
Většinu území regione tvoří pahorkatiny a vrchoviny přecházející do nížin kolem Labe. Na hranici s Polskem se tyčí třetí nejvyšší pohoří v Česku, masív Králického Sněžníku. Na něj k severozápadu navazují nižší a plošší Orlické hory. Na jihu začíná Železnými horami a Žďárskými vrchy Českomoravská VYSOCINA.

 
  Chrudim počet objektů: 0  
  Pardubice počet objektů: 0  
  Svitavy počet objektů: 0  
  Usti nad Orlici počet objektů: 0