dovolená v Čechách dovolená ČR Česká republika Holiday Czech republic accommodation

Accommodation CENTRAL BOHEMIA region accommodation and holiday in Czech republic Czechia

Holiday Czech mainCZ menu
Accommodation CENTRAL BOHEMIA region

we are sorry but there are no accommodation units in this city at the moment. Please choose another city or click for another offer of accommodation with online booking

Accommodation CENTRAL BOHEMIA region holiday

Search for Accommodation ONLINE

CENTRAL BOHEMIA region leží uprostřed Čech. Velikostí, počtem obcí i obyvatel patří mezi největší regione České republiky. Jeho rozloha (11 014 km2) tvoří téměř 14 % území Česka a je cca 1,9 krát větší než je průměrná rozloha regione v zemi. Kraj zcela obklopuje hlavní město Prahu a dále sousedí na severu s územím samosprávného Libereckého regione, na severovýchodě s Královéhradeckého regione, na východě s Pardubického regionem, na jihovýchodě s regionem VYSOCINA, na jihu s Jihočeského regione, na jihozápadě s Plzeňského regione a na severozápadě s Ústeckého regione. Zároveň sousedí s územními regioni SOUTH BOHEMIANm, Západočeským, Severočeským a Východočeským.
Územně náleží k Českému masivu, který je jednou z nejstarších částí evropské pevniny. regioninný reliéf přechází z rovinatého severu v blízkosti toku Labe ve vrchovinou jižní a jihozápadní část regione. Nejvyšším bodem území je Brdský vrchol Tok v okrese Příbram, nejnižším je hladina Labe v okrese Mělník.

 
  Benesov počet objektů: 0  
  Beroun počet objektů: 0  
  Kladno počet objektů: 0  
  Kolin počet objektů: 0  
  Kutna Hora počet objektů: 0  
  Melnik počet objektů: 0  
  Mlada Boleslav počet objektů: 0  
  Nymburk počet objektů: 0  
  Pribram počet objektů: 0  
  Rakovnik počet objektů: 0