dovolená v Čechách dovolená ČR Česká republika Holiday Czech republic accommodation

Accommodation USTI nad LABEM region accommodation and holiday in Czech republic Czechia

Holiday Czech mainCZ menu




Accommodation USTI nad LABEM region

we are sorry but there are no accommodation units in this city at the moment. Please choose another city or click for another offer of accommodation with online booking

Accommodation USTI nad LABEM region holiday

Search for Accommodation ONLINE

USTI nad LABEM region leží na severozápadě Čech. Na východě sousedí s LIBERECm regionem, na jihovýchodě se CENTRAL BOHEMIAm regionem, na jihu má kratičký úsek společné hranice s PILSENm regionem, na jihozápadě hraničí s KARLSBADm regionem. Nejdelší úsek společné hranice má s německou spolkovou zemí Sasko (Sachsen) na severozápadě.
Hranici s Německem tvoří z větší části hřeben Krušných hor, které pokračují do Karlovarského regione. Nejvyšší hora pohoří, 1 244 m vysoký Klínovec, leží na hranici obou regionů. Na severní hranici přechází pásmo hor v Labské pískovce s unikátními skalními městy, soutěskami a věžemi až 400 m n. m. Ve vnitrozemí vyniká sopečné České středohoří s nejvyšším vrcholem Milešovkou. Místo, kde Labe u Hřenska opouští české území, je naopak nejnižším bodem republiky (115 m). Většinu území regione odvodňuje Labe, jehož nejvýznamnějšími přítoky v regioni jsou Ohře a Ploučnice. Nejdůležitějším chráněným územím je Národní park České Švýcarsko, zahrnující část Labských pískovců. V regioni jsou i další chráněné regioninné oblasti, přírodní parky a maloplošná chráněná území.

 
  Decin počet objektů: 0  
  Chomutov počet objektů: 0  
  Litomerice počet objektů: 0  
  Louny počet objektů: 0  
  Most počet objektů: 0  
  Teplice počet objektů: 0  
  Usti nad Labem počet objektů: 0